КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ГРУШИНСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА - САДОК)

ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

Харківська область, Лозівський район, с.Грушине, вул.Шкільна, 3

тел. 095-047- 84-98 E-mail: grushino_zdo@ukr.net Код ЄДРПОУ 43930663

 

ЗВІТ

директора перед громадськістю та батьківським колективом про роботу закладу у 2022/2023 навчальному році

 

Загальні відомості про заклад дошкільної освіти

Заклад освіти

Комунальний заклад «Грушинський заклад дошкільної освіти (ясла - садок) Первомайської міської ради Харківської області»

Контакти закладу дошкільної освіти

Харківська область, Лозівський район, с.Грушине, вул.Шкільна, 3 тел. 095-047- 84-98

 E-mail: grushino_zdo@ukr.net Код ЄДРПОУ 43930663

Тип  закладу дошкільної освіти

Загального розвитку

Прізвище, імʼя, по-батькові керівника

Котляренко Аліна Іванівна

Проєктна потужність

  24 місця

Режим роботи

9  годинним перебуванням

 

Початок роботи – 7.00 год.,

кінець роботи – 16.00 год.

Кількість груп,

кількість дітей за списком

1 різновікова  група

10 вихованців

Спеціальні групи

Відсутні

Санаторні групи

Відсутні

Додаткові освітні послуги

Відсутні

Робота гуртків, секцій

Відсутні гуртки

    

     Звітування проводиться з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в нашому закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

У моєму звіті охоплюються такі питання:

• організація освітнього процесу та різних форм повсякдення вихованців;

• створення умов для варіативності дошкільної освіти та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних технологій в освітній процес;

• зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи;

• залучення додаткових джерел фінансування садочка та їх раціональне використання;

• соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників;

• залучення педагогічної та батьківської громадськості ЗДО до управління його діяльністю, співпраці з громадськими організаціями;

      Проаналізувавши роботу КЗ «Грушинський  ЗДО» за 2022/2023 навчальний  рік, можна відмітити, що колектив закладу створював необхідні умови для охорони життя та зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного всебічного розвитку.

     Заклад дошкільної освіти  діє згідно з:

– основними положеннями Конституції України,

– Законом України «Про дошкільну освіту»,

–  Положенням «Про дошкільний навчальний заклад»,

– «Про охорону дитинства»,

–  Конвенцією «Про права дитини»,

– Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234),

– Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності, затвердженого наказом МОН України від 20.04.2016 № 446, та іншим процесуальним законодавством та нормативно – правовими актами, які регламентують діяльність закладів дошкільної освіти в Україні,

–  згідно Базового компоненту дошкільної освіти,

– Правил внутрішнього розпорядку, посадових інструкцій,

– Статуту закладу,

– за освітньою програмою для дітей від  2 до 7 років «Дитина».

Кадрове забезпечення                                                                                         

Педагоги проходять атестацію раз в 5 років. Атестація вихователя пройшла у 2020 році (ІІ категорія). Колектив ЗДО складається з 4 осіб, з них 3 тех. персонал.

Аналіз роботи протягом  2022/2023 навчального року

     Педагогічний колектив ЗДО у зв’язку із розвитком нового змісту дошкільної освіти в межах реформ, що відбуваються в системі дошкільної освіти, сформував свої власні пріоритети виховної та освітньої діяльності, розробив перспективні завдання розвитку. Відповідно до визначених річним планом на 2022/2023 навчальний рік пріоритетів, робота колективу закладу була спрямована на індивідуалізацію освітнього процесу, підсилення тенденції особистісно орієнтованої, гуманістичної моделі виховання, соціалізацію дошкільників, що допомагало педагогам бачити в кожній дитині індивідуальність і забезпечувати умови для росту її компетенції у відповідності з вимогами програми «Дитина», за якою працює наш заклад.

Згідно річного плану ЗДО на 2022/2023 роки колектив працював над покращенням освітнього процесу, посиленням творчого розвитку дошкільників засобами інтеграції освітнього процесу, вихователька намагалась активізувати пізнавальну діяльність дошкільників, формувати життєву компетенцію дитини у відповідності до Базового компоненту дошкільної освіти

       Під час підготовки до нового навчального року зроблено наступне :

– проводились заходи з дезінфекції та дератизації.

у травні працівниками ЗДО проводився поточний  ремонт  майданчика .

 Постійно проводиться підготовка території та приміщень до безпечного перебування дітей.     

 – очищення території закладу від сухоцвіту та опалого листя.

–  обрізання дерев , скошування трави,

–  посипання доріжок в період ожеледиці,

   Батьки в   прийняли активну участь у придбанні іграшок та матеріалів для роботи з дітьми під час занять, за що їм щиро вдячні.

  Заходи які ми зробили протягом року направленні на створення комфортних умов перебування дітей в садочку , збереження здоров’я дітей, підготовку дітей до школи, да майбутнього життя в соціумі. 

 Організація харчування.

   Впроваджується система аналізу небезпечних чинників та критичних точок контролю (НАССР).  Розроблено паспорт харчоблоку закладу освіти, згідно якого поетапно здійснюється покращення його санітарно-технічного стану. Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Для правильної організації харчування на основі перспективного двотижневого меню складається щоденне меню з вживанням свіжих овочів в літній та осінні періоди. Вартість харчування одного вихованця в ЗДО у розмірі– 40грн, на день

Батьки сплачують за харчування дітей у розмірі 40% від вартості харчування на день .

Відповідно до поданих документів:

·         100 %звільнені від батьківської плати в ЗДО діти, батьки яких є учасниками бойових дій в зоні АТО, малозабезпечені сім’ї

·         Зменшено розмір плати на 50 % за харчування дітей з багатодітних сімей.

Постійний контроль за правильною організацією харчування дітей здійснюється радою по харчуванню, директором. Приготування страв здійснюється  відповідно  перспективного меню та картотеки страв.

Всі продукти , що надходять відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість.

Періодичний контроль проводять працівники держпродспоживслужби, представники управління освіти.

     У закладі  наявні накази про організацію харчування, бракераж, безпеку, про дотримання норм харчування. Постійно здійснюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання харчоблоку, миття посуду, технології приготування їжі, термінів реалізації продуктів харчування.

    За результатами перевірок держпродспоживслужби  грубих порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також порушень відповідності нормам калорійності харчування дітей не виявлено.

Педагоги  постійно формують  у дітей трудові та  культурно-гігієнічні навички, вивчають правила поведінки за столом , вчать користуватись столовими приборами.

Розвивальне та освітнє середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення, куточки:

·         ізолятор на базі Грушинської філії;

·         прогулянковий майданчик;

·         спортивний майданчик;

·         ігрові та розвивальні осередки . 

Парціальними  програмами:

 «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років;

Для роботи  з дітьми стала необхідність створення відповідної матеріальної та навчальної бази (добір та розробка ігор, конспектів занять, наочності, обладнання тощо).

Для вирішення річних завдань були підготовлені змістовні консультації для вихователя  відповідно до річного плану, виробничі наради з колективом.

Заклад дошкільної освіти в цілому забезпечений нормативно-правовою базою, зокрема актами законодавства про освіту, про працю, про охорону дитинства тощо.

        Протягом року систематично здійснювалась медична робота медичним працівником місцевого ФПу: проводилась санітарно-просвітницька робота з батьками вихованців, бесіди з працівниками дитячого садка з питань санітарних норм, проходилась протиепідемічна робота, профілактичні щеплення дітям згідно графіка, контроль за харчуванням.

Також  проводилась робота з дітьми та їх батьками щодо попередження дитячого травматизму. Випадків дитячого травматизму під час освітнього процесу протягом року не зафіксовано. З вихованцями протягом року проводились різноманітні заходи на відповідну тему. Результати проведення інструктажів з працівниками по виконанню вимог із техніки безпеки, протипожежної безпеки та електробезпеки на робочому місці розглядалися на виробничих нарадах,  зборах. Таким чином контроль із питань з охорони праці та безпеки діяльності в ЗДО у 2022/2023 н. р. мав комплексний характер.

  Дистанційна форма роботи

       Форма роботи у нашому закладі з квітня 2022 року – дистанційна. Під час організації освітнього процесу в дистанційному форматі враховуємо вікові особливості дітей. Молодший і середній дошкільний вік – 10 хвилин, старший дошкільний вік – 15 хв. Обов’язково отримуємо згоду батьків на проведення занять, надсилаємо їм відео.

        Організовуємо зворотний зв’язок за допомогою  месенджера Viber, розмістили сюжети з психологічної допомоги на сайті закладу, переглянути їх можна за посиланнями.

    Методична робота

        Головною метою нашого закладу є реалізація прав маленьких громадян на  здобуття дошкільної освіти , а пріоритетним напрямком  – виховати здорову,розумну, щасливу  дитину.

        Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ЗДО функціонує методичний кабінет, який є науково-методичним осередком для педагогів та батьків. Педагоги закладу мають вільний доступ для користування методичними матеріалами, та можливість задовольняти свої потреби у професійному самовираженні й самореалізації, саморозвитку та самовдосконаленні.

         Окремою ланкою методичної роботи стала організація взаємодії з родинами вихованців. Провідною формою роботи з батьками є батьківські збори. Впродовж навчального року були проведені групові батьківські збори on-line, під час яких батьки систематично ознайомлювалися із завданнями, новим змістом і напрямками освітнього процесу, отримували інформацію про нормативно-правове підґрунтя нововведень в освіті. Велика увага в закладі приділялася забезпеченню якісної підготовки дітей до навчання в школі.

      Однак, потребує покращення та удосконалення підвищення психолого-педагогічної культури батьків, пропаганда дошкільної освіти в соціумі, усебічне вивчення специфіки кожної сім’ї, індивідуальний підхід до роботи з сім’ями вихованців. 

     Плануючи роботу педагогічного колективу на новий 2023/2024 навчальний рік, педагогічний колектив ставить перед собою такі завдання:

- побудова освітнього процесу відповідно до Базового компонента, інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України;

- систематичне проведення дидактичного тестування педагогів з метою підвищення рівня їх професійної компетентності;

- охорона життя та зміцнення здоров’я дітей;

- забезпечення інтелектуального, особистісного та фізичного розвитку дитини;

- здійснення необхідної корекції відхилень в розвитку дитини;

- взаємодія з сім’єю у вихованні дітей для забезпечення повноцінного розвитку дитини;

- підвищення професійної майстерності вихователя на основі досягнень психолого-педагогічних наук, передового досвіду вихователів міста;

- розвиток творчих та розумових здібностей дитини;

- залучення дітей до загальнолюдських цінностей.

 

 

Директор                            Аліна КОТЛЯРЕНКО