Станом на 1 січня 2023 року  виховується 10 дітей.

Правила безпечної поведінки

Шановні батьки!

 

Головне управління ДСНС України у Харківській області  наголошує на важливості дотримання дітьми правил безпечної поведінки. Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, електричними приладами, вибухонебезпечними предметами, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Нагадайте дітям, що у разі виникнення пожежі або іншої надзвичайної ситуації терміново дзвонити у службу порятунку за номерами “101” та “112”.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Правила нашого закладу   

Шановні

 

батьки!

Ми разом з Вами зацікавлені в тому, щоб відвідування дитиною дитячого садка було комфортним і корисним.

        Тому просимо Вас дотримуватися наступних правил: 

Запізнення - завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходьте вчасно! 

Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки педагогам.

Ідучи, додому обов'язково повідомте про це вихователя.

Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом. 

При вході, будь ласка, чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.

 

 

 

Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей

   

Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів.

Повинна бути чиста нижня білизна.

Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.

Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.

Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.

Обличчя повинно бути умите, ніс, руки - чисті, нігті - підстрижені, зуби - почищені, зачіска - охайна.  

Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів.

Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, склянні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої. 

 

 

 

Роль батька у вихованні дитини

 

Давно доведено, та й зрозуміло без усіляких доведень, що для нормального розвитку дитини необхідна гармонія. Особлива атмосфера, у якій вона почуватиметься затишно і комфортно, а головне — безпечно. Ці умови мають створити батьки: тато й мама. Тато — сила, вимогливість, впевненість і захист. Мама — ніжність, ласка, турбота і безумовна любов. Батьки разом — кокон, у якому «дозріватиме» малюк. Адже «человеческий детёныш» — один з найнепристосованіших новонароджених у природі. Без турботи з боку дорослих йому не вижити. Звичайно, більш за все він потребує уваги матусі. Хоча б тому, що з нею він провів дев’ять місяців свого життя. Її голос, запах, биття серця для малюка знайомі і близькі. Хоча… тата він також міг чути і навіть відчувати.

Формула «я приношу гроші, ти виховуєш дітей» не має права на існування. Ростити свій скарб ви з дружиною повинні разом. А побутові обов’язки можете ділити, як вам зручно або як домовитеся. Безсумнівно, чоловік повинен допомагати коханій по дому.

 Для будь-якого тата важливо відзначити для себе такі правила виховання дитини:

1.       Хоч інколи читати літературу про виховання дітлахів. Не вимагати неможливого, не прагнути недосяжного. Всьому свій час.

2.       Любити та поважати малюка. Але при цьому бути вимогливим (і до себе також!). Пестити і де на що прикривати очі — привілей матусі. А татам треба виявляти суворість. Проте лише тоді, коли це вкрай необхідно. А в решті випадків — любов та ніжність. Коли і як чинити, підкажуть досвід та знання.

3.       Мати своє «особливе», «таємне», «чоловіче» або будь-яке заняття з малюком. Іншим (мами, не ображайтеся!) у ньому не має місця. Це може бути особливий ритуал засинання, риболовля чи майстрування повітряних зміїв, прогулянка магазинами в пошуках одягу для ляльки (поважайте смаки донечок) або катання на катамаранах та будь-що.

4.       Завжди знаходити час для своїх дітей. Навіть якщо дуже зайняті. Телефонувати їм з роботи, дозволяти їм відправляти факси з малюнками чи віршами електронною поштою, надсилати СМСки — діти повинні знати, що вони дуже важливі для свого тата. Складно? Звичайно. А хто казав, що діти — це просто?

5.       Бути щирим та послідовним. Якщо щось не вийшло, зірвалися ваші плани, на роботі аврал, необхідно пояснити це дітям. Навіть найменшим. Вони здатні зрозуміти набагато більше, ніж ви думаєте, і зможуть здивувати вас своїм розумінням та несподіваною підтримкою.

6.       Завжди (в ідеалі) або майже завжди лишайтеся спокійною, розважливою, авторитетною людиною. Просто вимагати поваги та прихильності — справа невдячна. Дуже важливо працювати над собою, самовдосконалюватися та досягати нових вершин.

 

7.       І найголовніше — любити та поважати маму, бути коханим і щасливим.

Пам’ятка з профілактики грипу та інших гострих

 

респіраторних інфекцій (ГРІ)

 

 

 

ГРІ — це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передавання та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого полягає у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передавання вірусу грипу — повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

 

 

 

Профілактика захворювань

 

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ.

 

1.              Ефективними, особливо в період підвищення захворюваності, фахівці відзначають такі методи профілактики:

 

ü    повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

 

ü    загартовування та часте провітрювання приміщень;

 

ü    вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

 

 

 

2.              Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

 

ü    часто мити руки з милом, особливо після відвідування;

 

ü    прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;

 

ü    широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

 

 

 

На що необхідно звернути увагу.

 

 Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу в різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з’явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла. Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість,

 

ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період грипу коливається від декількох годин до 3 діб.

 

 Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3–5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

 

У перші години температура тіла може сягати 39–40 °С, утримуватись на такому рівні 2–3 доби. Проте якщо гарячка триває й надалі або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше ніж 5–7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень. Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно починати самолікування, це небезпечно! Завдяки своєчасному і правильному лікуванню хвороба закінчується повним одужанням.

 

 

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ФІЗКУЛЬТУРНО - ОЗДОРОВЧОЇ РОБОТИ

• Дотримуйте розпорядку дня, санітарно-гігієнічних вимог та правильного харчування;

• Будьте для дітей прикладом у дотриманні культурно-гігієнічних навичок;

• Частіше розмовляйте з дітьми про корисні та шкідливі звички, запобігання захворюванням - усе, що стосується здорового способу життя і поведінки у несприятливих, екстремальних ситуаціях; підкріплюйте ці розмови прикладами із власного життя та життя інших членів родини, близьких людей, си­туаціями із літературних творів, улюблених дитячих фільмів тощо;

• Облаштуйте у квартирі фізкультурний куточок;                                 

• Щоденно разом із дітьми виконуйте ранкову гімнастику, здій­снюйте загартовувальні процедури; регулярно виходьте на прогулянки;

• Залучайте дітей до виконання основних рухів - вправляйте у ходьбі, бігові, стрибках, повзанні, лазінні, киданні, дотриманні рівноваги тощо;

• Разом з дітьми здійснюйте пішохідні прогулянки, туристичні походи;

• Грайте у рухливі та спортивні ігри;

• Катайтеся разом з дітьми на санчатах, ковзанах, лижах; вело­сипедах, роликах; грайте у бадмінтон, теніс, футбол, баскет­бол, хокей; ігри з м'ячем; стрибайте на скакалці; плавайте і грайте на воді;

• Беріть участь разом із дітьми у проведенні свят, розваг, днів здоров'я, зборах, конференціях, лекціях з питань здоров'я, фізичного виховання дітей, організованих у дошкільних на­вчальних закладах;

• Відвідуйте спортивні змагання, що відбуваються у вашому міс­ті, селищі; підтримуйте дитину в її спортивних уподобаннях.